DashuriaShqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

+2
Scema
endrrimtaria
6 posters

Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  endrrimtaria 23.03.09 5:03

Dashuria eshte nje ndjenje e paster qe lind ne zemren atij qe dashuron.
eshte nje ndjenje qe te jep forc e kurajo.
eshte ajo qe te ngro shpirtin dhe ben te enderrrosh dicka te bukur

Eshte nje ndjenje qe nese Une,ti,ai ajo,Ne ju ...arrijme ta zbulojm
jemi njerzit me te lumtur ne bote.
endrrimtaria
endrrimtaria

Numri i postimeve : 43
Join date : 23/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Scema 29.03.09 21:38

endrrimtaria shkruajti:Dashuria eshte nje ndjenje e paster qe lind ne zemren atij qe dashuron.
eshte nje ndjenje qe te jep forc e kurajo.
eshte ajo qe te ngro shpirtin dhe ben te enderrrosh dicka te bukur

Eshte nje ndjenje qe nese Une,ti,ai ajo,Ne ju ...arrijme ta zbulojm
jemi njerzit me te lumtur ne bote.

vertet mi nese e mendon ti keshtu edhe une mendoj njelloj si ty edhe se skam esperjence Razz
Scema
Scema

Numri i postimeve : 62
Join date : 29/03/2009
Location : me kan gjet ne ferre

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  bob_the_one 30.03.09 17:23

ehe dashuria o shoket e mi esht nje det gje do kalosh nese varka do fus uje duhet notin ta fillosh....po mjer si ato qe nuk din not hahaha Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

bob_the_one

Numri i postimeve : 7
Join date : 29/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  bob_the_one 30.03.09 17:29

te komenti i me siperm kam be nje gabim (gje) ne vend te (qe) .Dashuria esht nje fjal qe ka shum gjera te bukura brenda saj.qe te behet akoma me e bukur duhet ta ushqesh sa me shum qe dita dites te behet sa me e bukur dhe me e embel"te duash esht njerezore por te dashurosh esht hyjnore " Smile Smile Smile

bob_the_one

Numri i postimeve : 7
Join date : 29/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  endrrimtaria 30.03.09 18:03

he bob ke te drejt ti lali por dashuria duhet te ushqehet nga te dy zemrat Very Happy Embarassed se vec nje zemer ska ca ben

e vertet eshte qe dashuria mban brenda saj bukurin e vet, e gjithashtu dhe dhimbjen Crying or Very sad
endrrimtaria
endrrimtaria

Numri i postimeve : 43
Join date : 23/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  RONI87 30.03.09 19:05

dashuria esht si rakia nese e mer shtruar e shijon nese e mr me nxitim te ben keq
RONI87
RONI87
Admin

Numri i postimeve : 24
Join date : 15/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  RONI87 30.03.09 19:07

per mua dashuia esht dy zemra qe lidhen dhe dy brek qe zgidhen Embarassed Embarassed Embarassed
RONI87
RONI87
Admin

Numri i postimeve : 24
Join date : 15/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Scema 30.03.09 21:37

bob_the_one shkruajti:ehe dashuria o shoket e mi esht nje det gje do kalosh nese varka do fus uje duhet notin ta fillosh....po mjer si ato qe nuk din not hahaha Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

jam plotesisht dakord me ty e shkreta une qe sdi not do iki ne fund te detit Sad Sad
Scema
Scema

Numri i postimeve : 62
Join date : 29/03/2009
Location : me kan gjet ne ferre

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Scema 30.03.09 22:16

RONI87 shkruajti:per mua dashuia esht dy zemra qe lidhen dhe dy brek qe zgidhen Embarassed Embarassed Embarassed

Twisted Evil lol! ne mendim tend te par jam dakord ne te dytin pas martes ok Very Happy
Scema
Scema

Numri i postimeve : 62
Join date : 29/03/2009
Location : me kan gjet ne ferre

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  endrrimtaria 30.03.09 22:25

ISABELLA shkruajti:
RONI87 shkruajti:per mua dashuia esht dy zemra qe lidhen dhe dy brek qe zgidhen Embarassed Embarassed Embarassed

Twisted Evil lol! ne mendim tend te par jam dakord ne te dytin pas martes ok Very Happy
Razz
Razz Razz uaaaa pse mo ashtu eshte po qe keni te drejte jy te dy si ti roni dhe ti bella
sdi kujt me ja meshtet me par mendimin Razz Laughing
endrrimtaria
endrrimtaria

Numri i postimeve : 43
Join date : 23/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Scema 30.03.09 22:32

endrrimtaria shkruajti:
ISABELLA shkruajti:
RONI87 shkruajti:per mua dashuia esht dy zemra qe lidhen dhe dy brek qe zgidhen Embarassed Embarassed Embarassed

Twisted Evil lol! ne mendim tend te par jam dakord ne te dytin pas martes ok Very Happy
Razz
Razz Razz uaaaa pse mo ashtu eshte po qe keni te drejte jy te dy si ti roni dhe ti bella
sdi kujt me ja meshtet me par mendimin Razz Laughing

Suspect ca thua mi kam ronin une kam frik mos me mbyet ne fund te detit ta shofin si do shkoje kush do rroje do mesoje Embarassed
Scema
Scema

Numri i postimeve : 62
Join date : 29/03/2009
Location : me kan gjet ne ferre

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  endrrimtaria 07.04.09 5:56

DASHURIA
sikur njeriu ti jepte rendesin e duhur kesaj ndnjenje kaq te bukur
do kishte vec behar.do celnin gjithmon lulet
dhe zogjt do kendonin kengen e tyre te bukur
lulet e molles sdo genjeheshin nga ajo pranvere parakoheshme Crying or Very sad
sa gjynah kjo fjal kaq e madhe,dhe me kaq kuptim
smban brenda saj vec te bukuren,gezimin,dhe lumturin.
mban brenda saj dhe dhimbjen,tradhetin,dhe zhgenjimin Evil or Very Mad
endrrimtaria
endrrimtaria

Numri i postimeve : 43
Join date : 23/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Scema 07.04.09 20:25

endrrimtaria shkruajti:DASHURIA
sikur njeriu ti jepte rendesin e duhur kesaj ndnjenje kaq te bukur
do kishte vec behar.do celnin gjithmon lulet
dhe zogjt do kendonin kengen e tyre te bukur
lulet e molles sdo genjeheshin nga ajo pranvere parakoheshme Crying or Very sad
sa gjynah kjo fjal kaq e madhe,dhe me kaq kuptim
smban brenda saj vec te bukuren,gezimin,dhe lumturin.
mban brenda saj dhe dhimbjen,tradhetin,dhe zhgenjimin Evil or Very Mad

Sad Sad
Scema
Scema

Numri i postimeve : 62
Join date : 29/03/2009
Location : me kan gjet ne ferre

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  endrrimtaria 15.04.09 4:56

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
a dashuria qe mori ment e mia Razz
aman moj kush e shpiku te shkreten
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
endrrimtaria
endrrimtaria

Numri i postimeve : 43
Join date : 23/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  RONI87 20.04.09 18:49

dashuria esht gjeja me e bukur e kesai jete kur ka harmoni dhe besim mes dy te dashuruarve por esht edhe gjeja me e keqe ne rast te kundert Neutral Neutral
RONI87
RONI87
Admin

Numri i postimeve : 24
Join date : 15/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty tema ime e preferuar ahhahh

Mesazh  dritan 21.04.09 18:12

dashuria eshte nje ndjenje qe vjen nga thellesia e shpirtit te '''dritanit''''nese nje njeri eshte i dashuruar dmth te doje ne te njejten kohe mbi9femra ndryshe nuk eshte i dashuruar por eshte i hutuar dashurine nuk e shijon gjingallla duke kenduar por bleta lule ne lule duke udhetuar[nese doni nje njeri ne te vertet mos beni si une se do mbeteni te shkrete ....por mere ne krahe dhe fort shtergojeni deri sa te arrije ne zemren tuaj kurr mos e leshoni...sepse kodin e qelesit te zemres askush nuk mund ta hape vetem ai qe ka dashuruar mund te dali prap......................... I love you lol!
dritan
dritan

Numri i postimeve : 22
Join date : 20/04/2009
Age : 38
Location : albania

http://www.myspace.com/realboyd

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  bjondi 23.05.09 14:14

Razz Razz Razz DASHURIA ESHTE VETEM NJE ILUZION, NJE ENDERR E BUKUR NGA E CILA NUK DESHIRON TE ZGJOHESH KURR, POR KUR E SHIKOJM REALITETIN AJO ESHTE VETEM NJE RESPEKT, NJE MIRKUPTIM I NIVELIT SHUME TE LARTE, POR PRAP NUK E MOHOI QE EGZISTON EDHE NJE NDJENJE E VEQANTE, E CILA TE BEN TE NDIHESH MIRE, KE ME KEND TE QASH HALLE, KE ATE QE TE KUPTON DHE TE MBESHTETE ATEHER KUR TI KE NEVOJ ME SE SHUMTI!...... Embarassed Embarassed
bjondi
bjondi

Numri i postimeve : 41
Join date : 15/03/2009
Age : 33
Location : italy_=brescia_lago_di_garda

http://www.dashuiashqiptare.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty '''lisent me'''

Mesazh  dritan 29.05.09 15:14

dashuria jetohet nuk tregohet,por nese do mundohem te tregoj disa gjera qe une besoj,dashuria eshte nje ndjenje qe vjen pa pritur dhe pa menduar''eshte si bashkimi i rese se zeze me te bardhe qe krijon rrufene dhe me pas shiun,rete jane njerzit rrufeja eshte shikimi ndersa shiu jane lotet qe pikojne per ate qe ne e quajme gjysma jone,[por dashuria ndahet ne disa kategori,si ''psh '' dashuria per familjen,shoket dhe ajo qe une po argumentoj dashuria mes nje mashkulli dhe nje femre''''thjesht bera nje krahasim ne menyre metaforike,por dashurine jetojeni qe ta kuptoni se nuk ka ze te flase apo te shkruaj por ka ndjenja qe vetekuptohen dhe shijohen prandaj viva la amore Sleep Sleep Sleep
dritan
dritan

Numri i postimeve : 22
Join date : 20/04/2009
Age : 38
Location : albania

http://www.myspace.com/realboyd

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  bjondi 31.05.09 21:17

Dashuria eshte...buzeqeshje por eshte dhe qarje e lot.Dashuria eshte...diell por eshte dhe shi,ndonjehere eshte ere e lehte,furtune e stuhi.Dashuria eshte...dite e gjate por dhe nate pa mbarim...eshte si loje,si bixhoz ndoshta dhe si argetim.Dashuria eshte...lule por mund te jete dhe gjemb,ndonjehere eshte me ngjyra ka raste ku eshte dhe e erret,sterr e zeze.Dashuria...mund te jete femer por mund te jete dhe mashkull,ndonjehere eshte si serial,ndonjehere si teater...ndonjehere te gezon e befas te zhgenjen,njehere ta thote troç e njehere te genjen...pastaj te do e me pas te urren...
Dashuria...kjo fjale me 7-shkronja,eshte shume e bukur por ndonjehere te duket sikur je ne "koma",ne ndonje çast eshte...si ilaç qe te sheron por te behet dhe si semundje e pasherueshme qe nuk ke ç'i ben.
Dashuria eshte...si paqja ne jete por eshte dhe si nje lufte,qe nuk e di ç'te pret...eshte si fushe me lule por dhe si shkretetire,eshte e embel mjalte por dhe zeher me kripe...eshte si zogu qe gjithkund fluturon por eshte dhe si blete qe veç ne nje lule shkon.Dashuria eshte...kujtimi por dhe harresa.
Kjo eshte dashuria...me plote te mira e te keqija.
Kjo eshte DASHURIA...ku pa te s'rron dot rinia...po ashtu edhe pleqeria
ky eshte mendimi im ! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
bjondi
bjondi

Numri i postimeve : 41
Join date : 15/03/2009
Age : 33
Location : italy_=brescia_lago_di_garda

http://www.dashuiashqiptare.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine' Empty Re: Shkruaj dicka te bukur mbi 'Dashurine'

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi